kulce-cinko-ithalati

Külçe Çinko İthalatı

Rmm Madencilik olarak 2017 yılında başladığımız Külçe Çinko ithalatı kapsamında %99.99 saflığa kadar Külçe Çinko ithalatı gerçekleştirmektedir. 


Külçe Çinko
 
Modern dünyanın en çok kullandığı metal hammaddelerden olan çinko, boya üretiminden otomotiv sanayine de pek çok alanda kullanılmaktadır. Kullanım miktarına göre sırasıyla demir, alüminyum ve bakırın ardından modern endüstrinin en fazla ihtiyaç duyduğu dördündü metal olan çinko bilhassa pirinç ve sıcak daldırma galvaniz sektörleri için alternatifsiz maddelerdendir. Ülkemizin en önemli çinko üreticilerinden olan MEB Metal, müşteri taleplerine göre her gün farklı alaşım oranlarında külçe çinko üretimi yapmaktadır.
 
Galvaniz sektöründe kullanılan ürünlerden elde edilen çinko küllerinin işlenmesiyle asgari %99,98 safiyette metalik çinko geri dönüşümü yapılmakta ve bu sayede endüstriyel maksatla kullanılacak yüksek safiyette külçe çinko elde edilmektedir. Alüminyum, kalay, nikel, kurşun veya bizmut gibi müşteri taleplerine bağlı olarak farklı alaşımlarla üretilebilen külçe çinko günümüz dünyasının önemli ve bu yüzden en değerli hammaddelerindendir.
 
Metallerin korozyondan korunması için kullanılan çinkonun başta çelik olmak üzere diğer metallerin galvaniz işlemlerinde de kullanılması, metalik çinkonun modern endüstrinin vazgeçilmez hammaddelerinden biri olduğunu gösterir. Nikel-gümüş alaşımları, Alman gümüşü, lehim gibi alaşımların üretimi için ihtiyaç duyulan çinko ayrıca otomotiv sektöründe de döküp kalıplarında kullanılır. Lastik üretiminde aktivatör madde olarak büyük öneme sahip olduğu gibi, boya sanayinin de sürekli kullandığı bir üründür. Pil gövdelerinin, çeşitli hijyen ve kişisel bakım ürünlerinin de yapısına katılan çinko metal galvanizinin de en önemli hammaddelerinden biridir.